FAQ

 1. Je sklopná postel Pravan vhodná ke každodennímu používání?

  Ano, oproti jiným systémům je tato sklopná postel rovnocenná s klasickou postelí.

 2. Je možné vyrobit na zakázku postel větší než v ceníku uvedený max. rozměr 180x200 cm?

  Vzhledem k zatížení konstrukce je rozměr 180x200 cm maximální.

 3. Nehrozí, že se postel samovolně zavře či sklopí? Mám malé děti.

  Tato možnost nehrozí. Postel je zajištěna 10-12 silnými pružinami. Přestože manipulace s postelí je snadná, je pro její vyklopení i zaklopení potřeba vyvinout určitou sílu.

 4. Kam mohu postel umístit?

  Umístění postele není nijak limitováno. Je pouze třeba, aby se její ukotvení provedlo do nosné zdi případně do podlahy s pevným podkladem. Hloubka 2 kotvících otvorů je ca 15 cm.

 5. Jaké jsou vnější rozměry postele a kolik místa potřebuji na její vyklopení.

  Uvedené rozměry postelí jsou identické s rozměry matrací. Při plánování je třeba počítat s vnějším rozměrem, který činí na šířku i výšku postele +15 cm (např. 160x200 vnější rozměr 175x215 cm). Pro rozloženou postel je třeba 225 cm.

 6. Mohu použít své stávající matrace a rošty? Pokud ne, můžete mi vhodné matrace a rošty dodat s postelí?

  Velikost matrací i roštů je totožná s plochou sklopné postele. Výška matrací je pro bezproblémové zaklopení postele limitována 17 max.18 cm (včetně potahu). Výška roštů pak 5 cm. Vhodné matrace Vám na základě Vašich požadavků doporučíme a dodáme jako součást Vaší zakázky.

 7. Jak mohu postel objednat?

  Na základě Vaší poptávky emailem, případně osobní návštěvy v jedné z našich vzorkových prodejen, Vám zašleme cenovou kalkulaci pro Vámi zvolený model postele vč. dopravy a montáže.

 8. Je postel Pravan vhodná pro vestavbu do nábytkové stěny?

  Ano, toto je ideální řešení pro vybavení i malých interiérů. Nábytkové sestavy se sklopnou postelí Pravan jsou vyráběny na míru, dle Vašich požadavků a rozměrových dispozic daného prostoru.

 9. Jak mám postupovat, pokud se zajímám o nábytkovou sestavu se sklopnou postelí?

  Stejně jako u samostatné sklopné postele, tedy emailem, případně osobní návštěvy v jedné z našich vzorkových prodejen. Podrobnější postup naleznete v sekci Nábytkové sestavy se sklopnou postelí, kde se můžete současně inspirovat připojenými vizualizacemi již realizovaných návrhů.

 10. Jaké je dodací doba zakázky?

  Dodací doba je 10-13 týdnů.

 11. Jaké jsou platební podmínky?

  Současně s Potvrzením přijetí objednávky obdržíte fakturu na uhrazení 1. části platby převodem na účet ve výši 40 %. Doplatek je splatný v hotovosti po dokončení montáže a předání zakázky. 
© Clyde - webdesign, tvorba webu & SEO
© Pravan - sklápěcí postele a výklopné postele